جشنواره نور سیدنی، بزرگترین جشنواره نور در جهان

  • گروه نویسندگان
  • 9:26 ق.ظ
  • بدون نظر
  • 233 بازدید

جشنواره نور سیدنی

جشنواره نور سیدنی، بزرگترین جشنواره نور در جهان ، موسیقی و اندیشه (Vivid Sydney )  همه ساله طی 23 روز در سیدنی استرالیا تحت عنوان جشنواره نور سیدنی برگزار می شود.

جشنواره نور سیدنی

جشنواره نور سیدنی یک جشنواره نور در فضای باز است که همه ساله این نورها، سیدنی را به یک سرزمین عجیب از مجسمه های نورانی ، تجهیزات نور پردازی نوآورانه و طراحی، در مقیاس بزرگ تبدیل کرده که لذت بردن از آن برای همه عموم به صورت رایگان می باشد. محدوده مکانی جشنواره در کنار خانه اپرا و پل هاربر و دیدنیهای دیگر سیدنی است که با نورپردازی های زیبا منقش می شوند. جشنواره نور سیدنی برای اولین بار در سال 2009 برگزار شد.

یکی از زیباترین بخش های این جشنواره تاباندن نورهای متنوع و متحرک به ساختمان معروف سیدنی، یعنی ساختمان اپرای سیدنی است که هر شب هزارن بیننده را به مرکز شهر سیدنی میکشاند.

بخش های دیگر جشنواره و حال و هوای شهر

بخش دیگر از این جشنواره ، شامل اجرای برنامه نوازندگان استرالیایی و جهانی است. این جشنواره تجمعی از هنر، زیبایی، تکنولوژی های برتر و تجارت است. زمان برگزاری این جشنواره از 25 می تا 16 جون، در بازه زمانی حدودا سه هفته ای برگزار میشود. در طول این مدت سطح شهر نورانی با مجسمه هایی بزرگ و  درخشان با نور پردازی زیبا و خاص هر بیننده ای را مجذوب زیبایی های این شهر میکند. تعداد بازدیدکننده های این جشنواره در سال 2017 به رقم خیره کننده ی 2.3 میلیون نفر رسید که نشان از افزایش سال به سال بازدیدکنندگان این رویداد زیباست.

جشنواره نور سیدنی، از ساعت 6 عصر، شهر را به یک پارچه نقاشی رنگارنگ و زنده تبدیل میکند که همه ی سنین میتوانند از آن لذت ببرند. نمایش فواره ها در این زمان، جزو دیدنی های جذابی است که نباید از دست داد. پس اگر برای سفر به استرالیا و شهر زیبای سیدنی برنامه دارید، این 3 هفته ی نورانی و جذاب، فرصت خوبی برای استراحت، تفریح، گردش و تماشای سیدنی نورانی و زنده است.

منبع:ویواید


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.