بهترین رستوران های جهان

بهترین رستوران های جهان

  • عباس شیرمردی دزکی
  • 8:28 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 250 بازدید

بطور قطع می توان گفت شهر کپنهاگ، پایتخت کشور دانمارک، پایتخت بهترین رستوران های جهان است. در این شهر رستوران هایی مانند نوما، گرانیوم، کین کین و غیره از بهترین رستوران های جهان هستند. در این نوشته قصد داریم در ارتباط با بهترین رستوران های جهان اطلاعاتی ارائه دهیم.

در اینجا ما فهرستی 50 تایی از بهترین رستوران های جهان در اختیار داشتیم که به 5 مورد ابتدایی آن بسنده می کنیم. ملاک انتخاب این رستوران ها، نظرسنجی بوده که از آشپز ها، صاحبان رستوران ها، کارشناسان و منتقدان بین المللی گرفته شده است.

1- رستوران ال سلر د کن روکا در اسپانیا:

رستوران ال سلر د کن روکا یکی از بهترین رستوران های جهان است که کلید آن توسط برادران روکا خورده شد. برادران روکا در رستورانی که توسط والدینشان در حومه جیرونا اداره می شد، استارت کار خود را زدند. بزرگ شدن این دو برادر در محیط رستوران بوده و بازی های بچگانه شان، تکالیف مدرسه و تماشای تلویزیون را در این رستوران انجام می دادند. این دو برادر با نام های جوردی و جوزف رستوران ال سلر د کن روکا را در سال 1986 در جیرونای کاتالونیا افتتاح کردند. این رستوران در سال های 2013 و 2015 از دید مجله Restaurant عنوان بهترین رستوران جهان را به خود گرفت. منوی غذایی این رستوران از غذاهای سنتی کاتالان است که در آن خلاقیت های خاصی به خرج می دهند. یکی از غذاهای خاص این رستوران El Mon است که به معنای جهان است! وقتی این غذا را سفارش دهید، گارسون فانوسی کاغذی سیاه و سفید پیش رویتان قرار می دهد که در آن 5 تکه از غذاهای 5 کشور مختلف موراکو، چین، کره جنوبی، مکزیک و ترکیه است که می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

2- رستوران استریا فرانچسکانا در ایتالیا:

رستوران استریا فرانچسکانا در ایتالیا یکی از بهترین رستوران های جهان است. این رستوران در مدنای ایتالیا قرار دارد و توسط ماسیمو بوتورا که سرآشپزی مشهور است اداره می شود. منوی این رستوران بسیار متنوع است و از غذاهای سنتی تشکیل شده است که چاشنی خلاقیت همراه آن است. بوتورا این رستوران را در سال 1995 افتتاح کرده است و همواره مورد تحسین منتقدان بوده است. این رستوران در سال 2015 در جایگاه دومین رستوران برتر جهان و در سال های 2013 و 2014 در جایگاه سوم بوده است. از غذاهای لذیذ این رستوران، کباب دنده با سس بالزامیک است که بسیار خوشمزه و آبدار است که به زیبایی تزیین شده است. پاستای این رستوران نیز از غذاهای خاص این رستوران است که همراه با کلاماری، صدف و روغن زیتون پخته می شود که طعم فوق العاده ای پیدا می کند که با عصاره لیکو و خاویار تزیین می شود.

3- رستوران ایلون مدیسون پارک در آمریکا:

رستوران ایلون مدیسون پارک در آمریکا یکی از بهترین رستوران های آمریکا است که در رو به روی میدان مدیسون در نیویورک واقع شده است. این رستوران در سال 1998 تاسیس شده است و در سال 2011 توسط دنیل هام و ویل گیدرا خریداری شد. رستوران ایلون مدیسون منویی فصلی به مشتریانش ارائه می دهد که از غذاهای سنتی نیویورک تشکیل شده اند. در این رستوران اتاق هایی برای میهمانان تدارک دیده شده که به زیباترین شکل ممکن تزیین شده اند و چشم اندازی زیبا به میدان مدیسون دارند و ظرفیت آن 110 میهمان است.

در این رستوران ترکیب غذاهای سرو شده در صورتی که درخواست بدهید، به شما گفته می شود. از غذاهای محبوب این رستوران، بشقاب غذای فوندو است که با کدوی کباب شده، سالاد و سبزی جات تهیه می شود. دسر شکلاتی این رستوران نیز محشر است که همراه با گیاه اسطوخودوس با آبمیوه سرو می شود که تزیین فوق العاده ای دارد.

4- رستوران سنترال در پرو:

رستوران سنترال در پرو یکی از بهترین رستوران های جهان و پرو است که در آن غذاهای پرویی سرو می شود. این رستوران پیشرفت بسیار خیره کننده ای داشته است بطوری که در سال 2012 که به عنوان بهترین رستوران پرو معرفی شد. تنها در یک سال بعد عنوان 50 مین رستوران برتر جهان را به خود اختصاص داد. و در سال 2014 به رتبه 15 مین رستوران برتر جهان رسید. و در سال بعد یعنی 2015 به رتبه چهارم رسید. صاحب این رستوران که سرآشپز آن نیز هست ویرگیلیو مارتینز است که غذاهای پرویی را با ترکیبات اغلب ناشناخته ساحلی و کوهستانی تهیه می کند. و علاوه بر ظاهر زیبای غذا، خلاقیت های ویژه ای را به خرج داده است. یکی از غذاهای لذیذ این رستوران بره است که به خوبی پخته می شود و سسی بسیار خاص روی آن ریخته می شود که با تزیینی فوق العاده لذت خوردن غذایی خوشمزه را دوچندان می کند. از دسر های خوشمزه این رستوران چیریمویا است که به عنوان غذای اصلی نیز سرو می شود که میوه ای شبیه به آناناس ولی با طعم میوه همیشه سبز که با شکلات یا کاکائو بسته به سلیقه مشتری، سرو می شود.

5- رستوران نوما در دانمارک:

رستوران نوما در دانمارک بهترین رستوران های دانمارک و جهان است که توسط آشپز آن رنه ردزپی در شهر کپنهاک و در سال 2003 افتتاح شد. شهرت این رستوران به خاطر غذاهای اروپایی اش است. رستوران نوما در سال های 2011 تا 2014 عنوان بهترین رستوران جهان را از آن خود کرد و در سال 2015 در جایگاه سوم ایستاد. در این رستوران، غذاهای اروپای شمالی و اسکاندیناوی برای مشتریان سرو می شود. این رستوران در انباری بندرگاهی است ولی عنوان بهترین رستوران دنیا را از آن خود کرده است. در منوی رستوران نوما، مرغ و تخم مرغ به چشم می خورد که از کره، تخم مرغ، برگ های اسفناج و سس مخصوص نوما تهیه می شود که تزیین خاص خود را دارد. یکی دیگر از غذاهای خاص این رستوران سیب زمینی سرخ کرده و جگر اردک است که با پودر نوعی قارچ تزیین می شود.


عباس

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.