بهترین رستوران های شیراز

بهترین رستوران های شیراز

  • عباس شیرمردی دزکی
  • 5:02 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 431 بازدید

در این مقاله قصد داریم تا بهترین رستوران های شیراز را معرفی کنیم. شیراز یکی از زیبا ترین و در عین حال از شهر های توریستی ایران است که هر ساله مسافران زیادی به این شهر دوست داشتنی سفر می کنند. این شهر رستوران های زیبای زیادی دارد ولی در اینجا به لیستی 10 تایی از بهترین رستوران های شیراز بسنده شده است.

1- رستوران سنتی باغ عمارت شاپوری شیراز

رستوران سنتی باغ عمارت شاپوری شیراز یکی از بهترین رستوران های شیراز است که بنا و معماری آن بسیار زیباست. پس از وارد شدن به این رستوران، تا لحظاتی عظمت و زیبایی این بنا شما را محوش می کند. در این رستوران منوی غذایی بسیار متنوع است و انواع غذاها سرو می شود. غذاهای بسیار خوشمزه در کنار محیطی زیبا  و آرام، این رستوران را در لیست بهترین رستوران های شیراز قرار داده است.

آدرس: شیراز، بلوار کریمخان، خیابان انوری، باغ و عمارت شاپوری

2- رستوران باغ راز  در شیراز:

رستوران باغ راز در شیراز یکی از شیک ترین و بهترین رستوران های شیراز است. محیطی بسیار زیبا و باز به همراه معماری شگفت انگیز، لذت غذا خوردن در این رستوران را چندین برابر می کند. فضای سبز بسیار زیبای و فراوان این رستوران، به خودی خود باعث هوای بسیار مطبوع در فضای رستوران شده است. این رستوران با دو منوی باغ و بام از میهمانان پذیرایی می کند. در منوی باغ این رستوران، غذاهای سنتی و اصلی سرو می شود و در منوی بام، انواع فست فود و مرغ کنتاکی وجود دارد.

آدرس: شیراز، قصر دشت، بلوار شاهد

3- رستوران سنتی صوفی شیراز:

رستوران سنتی صوفی یکی از بهترین رستوران های شیراز است که فضای سنتی این رستوران آن را در بین دیگر رستوران های دیگر خاص می کند. این رستوران با وجود اینکه فضایی سنتی دارد، میتوان غذاهای مدرن نیز درش پیدا کرد. برای مثال حتی می توان غذاهای ایتالیایی در این رستوران میل کنید. در این رستوران نانوایی برای پخت نان سنگک وجود دارد که به همراه کباب بسیار لذت بخش خواهد بود.

آدرس: شیراز، بلوار ستارخان، روبه روی مسکن و شهر سازی

4- رستوران بین المللی هفت خوان شیراز:

رستوران بین المللی هفت خوان شیراز یکی از بهترین رستوران های شیراز است که در آن از ایده جالبی استفاده کرده اند. نام این رستوران از هفت خوان شاهنامه گرفته شده است و واقعا هفت خوان در این رستوران زیبا وجود دارد!!! در سایت اصلی این رستوران، هفت خوان را به شکل زیر توضیح داده است:

خوان اول، فرود: به معنای پایین، زیر، بعد، پس، اصطلاحی در موسیقی (طبقه زیر زمین)

خوان دوم، سیندخت: به معنای دختر سین یا همان سیمرغ (همکف- بوفه)

خوان سوم، بلیان: به معنای حضرت خضر پیامبر که عموی الیاس پیامبر است (طبقه اول، فست فود)

خوان چهارم، زریر: به معنای زرین بر، زرین جوشن، پسر سهراب (طبقه اول- کافی شاپ)

خوان پنجم، نوفل: به معنای شاب، جمیل، کریم (طبقه دوم، رستوران ملل)

خوان ششم، گیسیا: یکی از نام های برگزیده است (طبقه دوم، کافی شاپ ملل)

خوان هفتم، گرسیوز: به معنای دارنده استقامت و پایداری، برادر افراسیاب (پشت بام)

آدرس: شیراز، بلوار جدید قرآن، نبش کوچه 17

5- رستوران شاطر عباس شیراز:

رستوران شاطر عباس شیراز یکی از بهترین رستوران های شیراز است که دارای چندین شعبه در شیراز و حتی در شهر های دیگر است. کباب های این رستوران زبانزد عام و خاص است. این رستوران تقریبا محیطی سنتی دارد که بسیار دوست داشتنی است. کیفیت بالای غذاها به همراه قیمت بسیار مناسب آن، باعث شده تا همیشه شلوغ باشد.

آدرس: شیراز، بلوار آزادی، خیابان خاک شناسی

6- رستوران چینی اژدها در شیراز:

رستوران چینی اژدها یکی از بهترین رستوران های شیراز است. رستوران چینی اژدها، در واقع رستورانی است که در آن غذاهای چینی سرو می شود و طرفداران خاص خودش را دارد. در این رستوران منویی از غذاهای دریایی و خوشمزه چینی به چشم می خورد که مطابق با ذائقه میهمانان این رستوران است و از آن راضی هستند. این رستوران مشتریان همیشگی خود را دارد و توصیه می شود در سفر به شیراز حتما به این رستوران سری بزنید.

آدرس: شیراز، خیابان سمیه، خیابان شهید حدادی، جنب هتل آپارتمان خانه سبز

7- رستوران آفریقایی آکاسیا در شیراز:

رستوران آفریقایی آکاسیا در شیراز یکی از خاص ترین و بهترین رستوران های شیراز است. دیزاین این رستوران بسیار خاص است بطوری که مشتریان زیادی را به خود جلب می کند. فضایی بسیار زیبا در کنار تم آفریقایی آن بسیار دلنواز است. در این رستوران، غذاها در ظروف مسی سرو می شود و در کنار طعم به یاد ماندنی غذا، موسیقی زنده نیز پخش می شود.

آدرس: شیراز، خیابان زند، روبه روی خیابان فلسطین

8- رستوران تاج محل شیراز:

رستوران تاج محل شیراز یکی از بهترین رستوران های شیراز است که در واقع رستورانی هندی است. در این رستوران غذاهای هندی با کیفیت بسیار بالا سرو می شود. فقط این نکته یادتان باشد که غذاهای هندی بسیار تند و فلفلی هستند!

آدرس: شیراز، معالی آباد، انتهای فرعی دوستان

9- رستوران تین شیراز:

رستوران تین شیراز یکی از بهترین رستوران های شیراز است که محیطی بسیار دوستانه دارد. این رستوران برخلاف رستوران های سنتی است و ظاهری شیک و مدرن دارد و موسیقی کلاسیک و شاد آن همواره در حال پخش است. این رستوران به کسانی که روحیه جوانی دارد و بسیار پر انرژی هستند، توصیه می شود.

آدرس: شیراز، میدان دانشجو، ابتدای خیابان ساحلی غربی

10- رستوران شرزه در شیراز:

رستوران شرزه در شیراز یکی از بهترین و در عین حال قدیمی تریین رستوران های شیراز است. این رستوران محیطی سنتی دارد و جز رستوران های قدیمی در شیراز است. موسیقی سنتی زنده، برخورد عالی کارکنان، سلف سرویس بودنش، باعث شده تا این رستوران در ردیف بهترین رستوران های شیراز جای گیرد.

آدرس: شیراز، خیابان زند، خیابان مسجد وکیل


عباس

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.