بهترین غذاهای قشم

بهترین غذاهای قشم

  • عباس شیرمردی دزکی
  • 1:05 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 143 بازدید

بهترین غذاهای قشم در این مقاله معرفی می شوند. قشم یکی از جزایر واقع در بندر عباس است که تندی غذاهایش زبانزد عام و خاص است و غذاهای پرادویه اش معروف است. غذاهای دریایی در جزیره واقعا لذت بخش است. در سفر به کیش حتما غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو و … را تست کنید چرا که ماهی و میگو های تازه سرو می شود. در اینجا لیستی از بهترین رستوران های قشم ارائه می شود تا در سفر به این جزیره زیبا رستوران های آن را هم سری بزنید.

1- رستوران قلعه قشم:

به طور قطع می توان گفت رستوران قلعه بهترین رستوران قشم است که غذاهای دریایی با تنوع بالا سرو می شود. رستوران قلعه در واقع در قلعه ای است که پرتغالی ها ساخته اند و تنها رستورانی است که ویوی دریا را دارد! البته صندلی هایی که داخل قرار گرفته اند ویوی دریا را ندارند و تنها با نشستن روی صندلی های بیرون می توان دریا را دید. غذاهای رستوران قلعه دریایی هستند و بسیار تازه و از صید روزانه تهیه می شوند. این رستوران منویی ندارد و به صورت شفاهی باید سفارش خود را بدهید. بهترین غذاهای این رستوران، خوراک کوسه، خوراک ماهی مرکب، خوراک صدف و میگو هستند که با ادویه ی زیاد درست می شوند و با نان پیتا سرو می شوند. قیمت این رستوران بالا نیست و شب ها پذیرای میهمانان است. این رستوران در ضلع جنوبی قلعه پرتغالی ها واقع شده است.

2- رستوران الوند قشم:

رستوران الوند پیش تر در کنار هتل دیپلمات قرار داشت و امکان دیدن غذا حین غذا خوردن مقدور بود. علاوه بر ویوی دریا، درختان زیادی در اطرافش بود و محیطی زیبا ایجاد شده بود. ولی چند وقتی است که این رستوران به میدان شهدا و در هتل الوند نقل مکان کرده است و از محبوبیتش کاسته شده است. از بهترین غذاهای این رستوران می توان به بشقاب کوسه، قلیه ماهی اشاره کرد. ولی پیشنهاد ویژه این رستوران میکس دریایی است که ترکیبی ازکباب شیر ماهی و قلیه ماهی و میگو و ماهی سوخاری است که طعمی بسیار مطبوع دارد. رستوران الوند بوفه سلف سرویس دارد ولی قیمت ها به نسبت رستوران جزیره بالاتر است.

3- رستوران نعیم قشم:

رستوران نعیم قشم یکی از بهترین رستوران های قشم است. این رستوران بسیار بزرگ است و سلف سرویس است که به میگوهای پفکی اش معروف است. رستوران نعیم تنها 4 غذای دریایی میگو، ماهی شیر، ماهی کبابی، و قلیه ماهی در منوی خود دارد. قلیه ماهی رستوران نعیم قشم در کل جزیره معروف است. در رستوران نعیم علاوه بر غذاهای دریایی، انواع مرغ، کباب و استیک سرو می شود. این رستوران در ظهر ها هم باز است که به دلیل اینکه حق سرویس گرفته می شود قیمت هایش کمی بالا است. رستوران نعیم در میدان امامقلی خان، جنب شهرک ساحلی، طبقه همکف، پلاک 985 قرار دارد.

4- رستوران خاله قشم:

رستوران خاله قشم یکی از بهترین رستوران های قشم است که در کنار رستوران قلعه قشم واقع شده است. خاله در واقع یکی از بومیان جزیره است که این رستوران را راه اندازی کرده است و غذاهایی با طعم غذاهای خانگی دارد. خاله سمبوسه های بسیار خوشمزه ای درست می کند که قیمت ثابتی در کل جزیره دارد. فلافل های خاله هم زبانزد است و توصیه می شود حتما آن را یک بار تست کنید. علاوه بر این ها، غذاهای دریایی مثل کوسه، میگو ، ماهی مرکب و …  نیز در این رستوران سرو می شود. غذای میکس خاله در بین میهمانان این رستوران بسیار محبوب است که ترکیبی از کوسه و میگو است. این رستوران تنها شب ها باز است. رستوران خاله قشم در ضلع جنوبی قلعه پرتغالی ها قرار دارد.

5- رستوران شاورما قشم:

رستوران شاورما قشم یکی از بهترین رستوران های قشم است که در آن فست فود های خوشمزه ای سرو می شود. شاورما در واقع همان کباب ترکی است که با مرغ درست می شود و با نان لواش پیچیده می شود. بطور کلی در جزیره قشم تمامی فست فود ها با نان لواش سرو می شوند چون نان باگت در این جزیره کمیاب است. در کنار مرکز خرید سیتی سنتر می توان بهترین کباب ترکی را خورد.


عباس

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.