جزیره سانتورینی با خانه های سفید در یونان

جزیره سانتورینی با خانه های سفید در یونان

  • گروه نویسندگان
  • 9:12 ق.ظ
  • بدون نظر
  • 409 بازدید

سانتورینی

جزیره سانتورینی با خانه های سفید در یونان به دلیل محل جزیره و رنگ سفید خانه‌ها بسیار معروف شده است. این جزیره با نام ترا نیز شناخته می شود. تعدادی از مردم محلی عقیده دارند که ترا، شهر افسانه ای گمشده آتلانتیس بوده که بر اثر انفجار گودال بزرگی در وسط جزیره بوجود آمده است. این گودال اندکی بعد هنگامی که آبهای دریای اژه به درون آن جریان یافتند به صورت خلیجی درآمد.
جزیره نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یونان و در دریای اژه جا دارد و از گروه جزیره‌های کیکلادس است. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر است و علت معروف شدن این جزیره بخاطر خانه های سفید رنگش است. جزیره سانتورینی با خانه های سفید به لحاظ جغرافیایی بسیار بی نظیر است و نمای زیبایی دارد و سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این منطقه سفر می کنند.

نحوه شکل گیری جزیره
این جزیره حدود ۳۶۰۰ سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی را شاهد بوده است. در طول سالیان بعد، یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را ساختند که زیباییش در کنار خلیج چشم نوازش دل هر بیننده‌ای را می برد. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهای آبی که روی صخره‌های شیب ‌دار ساخته شده‌اند هم اشاره کرد.

نکته جالب درباره سانتورینی این است که این جزیره هنوز هم یک آتش فشان فعال است. جالبتر آنکه احتمالا تنها آتشفشان جهان است که دهانه ی آن درون دریاست.

دیدنی های سانتورینی
سانتورینی یکی از شگفتی های طبیعی بزرگ در جهان است که اصلی ترین جاذبه آن، چشم انداز و دورنمای دریایی آن از جزیره است. پیکربندی جزیره به صورت تقریبا نیم دایره است . این مکان و جزیره دیدنی به دروازه ی عشق هم شناخته می شود و به یک مقصد زیبا و عاشقانه برای ازدواج زوجین شهرت دارد.

منبع: ویزیت گریس

 


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.