شهر ممنوعه

شهر ممنوعه

  • گروه نویسندگان
  • 9:19 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 354 بازدید

 

شهر ممنوعه ، چین

یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های تاریخی پکن، شهر ممنوعه چین است. این مجموعه تاریخی که معمولا شلوغ و بسیار پر مخاطب است، از وسعت زیادی برخوردار است و باید خودتان را مهیای یک پیاده روی حسابی کنید. شهر ممنوعه، کاخ بزرگی است که در حوزه معماری چوبی از جمله بزرگترین ها در دنیا محسوب میشود. این مجموعه، برای قرن های متمادی، مرکز سلطنت امپراطوران و استقرار دولت چین بود. این بنای عظیم شامل 800 ساختمان و 9000 اتاق است. از آنجائیکه ورود افرادی غیر از خاندان امپراطور به آن ممنوع بوده، نام «شهر ممنوعه» روی آن گذاشتند.

قسمت های قصرها

قصرهای دیدنی شهر ممنوعه به دو بخش تقسیم می شدند. قسمتی محل اجرای جشن های و مراسم مهم به دستور امپراطور بود. در این بخش کاخ تای حه، چون حه و بایو حه قرار دارند، این قصرها با مرمر سفید، روی پایه تختی هشت متری ساخته شده اند. قسمت انتهایی آن ها که به نام دربار درونی معروف بود، محل اقامت زنان دربار و انجام امور سیاسی کشور بود. قسمت دیگر شهر که شامل قصرهای کونین، چیان چینگ، باغ امپراطوری و …سرشار از زندگی روزمره بوده است. در اینجا باغ های زیبا، اتاق ها متنوع و سنگ های مصنوعی دیده می شود. با گذر زمان، تغییر سلسله ها و جنگ های مختلف بسیاری از قصرهای شهر از بین رفتند. آنچه که از این حوادث باقی مانده محوطه شهر، قصرهای باستانی قصر شن یان، خرابه های قصرهای سلسله هان و تان است.

وضعیت فعلی بنا

این مکان در سال 1421 ساخته شد و در سال 1925 ممنوعه بودن این شهر تمام شد و این مجموعه با عنوان موزه پذیرای گردشگران شد. امروزه این شهر ممنوعه، بزرگترین موزه جهان به شمار می رود. مطمئنا سفر شما به چین بدون دیدن شهر ممنوعه کامل نمی شود و این مکان زیبا را حتما در برنامه سفرتان به چین بگنجانید.

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه چین

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی جاذبه های دیدنی چین به لینک های زیر مراجعه کنید.

 

جنگل سنگی در چین

دیااولو

پل شیشه ای در چین

ساحل سرخ رودخانه لیائو

منبع: تراول چاینا


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.