غذاهای محلی استان گیلان

غذاهای محلی استان گیلان

  • عباس شیرمردی دزکی
  • 4:45 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 81 بازدید

در این مقاله قصد داریم مجموعه ای از بهترین غذاهای محلی گیلان را معرفی کنیم.

هر شهر در هر کشوری نشانه هایی خاص ازآن خود دارد که به شکلی شناسنامه آن شهر محسوب می شود. صنایع دستی، مکان های گردشگری و غذاهای محلی نماد هایی از یک شهر هستند. البته بخاطر ارتباطات گسترده ای که وجود دارد، ممکن است این غذاها به شهر های دیگر رفته و حتی دچار تغییر و تحول هایی شده است.

1- باقالی قاتق گیلانی:

باقالا قاتق گیلانی یک نوع خورش و یکی از غذاهای محلی گیلان است که مواد اصلی آن، باقالا خشک (پاچ باقلا)، شوید، تخم مرغ و سیر است.

برای تهیه این غذا، باقالی را که از قبل خیسانده شده، با سیر خشک رنده شده تفت می دهند. پس از آن ادویه جات را به آن می افزایند و 2 لیوان آب ولرم به آن می افزایند و در نهایت تخم مرغ را در آن می شکنند.

گیلانی ها این نوع خورش را در ظروف سفالی مخصوص این استان با نام گمج درست می کنند و معمولا با پلو سرو می شود.

2- ترش تره:

ترش تره نوعی خورش و یکی از غذاهای محلی گیلان است که برای پختن آن از سبزیجاتی مثل تره، جعفری، گشنیز، اسفناج، برگ چغندر و نوعی ترشی از انار یا ترنج و سیر استفاده می کنند.

برای تهیه این غذای خوشمزه گیلان، ابتدا سبزی های خرد شده را با مقدار بسیار کمی برنج می پزند. پس از آن سیر و ادویه که از قبل تفت داده شده به آن می افزایند. پس از آن سبزیجات باید در ترشی پخته شوند. بر روی خورش جا افتاده شده، تخم مرغ می شکنند.

3- سیر قلیه:

سیر قلیه، نوع دیگری از خورش خطه شمال است که از غذاهای محلی گیلان است که ترکیبات اصلی این غذا، برگ سیر، تخم مرغ، لپه، گوشت مرغ یا اردک و کمی آبغوره است.

طرز تهیه این خورش تفت دادن گوشت و افزودن آبغوره و لپه به آن است. پس از آن برک سیر خرد شده و از قبل سرخ شده را با تخم مرغ هم زده می پزند. و در نهایت این دو را به هم می افزایند و تا زمانی که خورش جا می افتد، آنرا می پزند.

4- چغرتمه بادکوبه ای:

چغرتمه بادکوبه ای یا کوکوی مرغ نوعی غذای خوشمزه و از غذاهای محلی گیلان است که مواد اصلی آن مرغ آب پز، تخم مرغ، ماست، پیاز است.

برای تهیه این غذا، تخم مرغ ها را به خوبی هم می زنند و به آن ادویه جات و ماست می افزایند. پیاز سرخ شده و مرغ ریز شده به آن می افزایند. پس از آن آبلیمو و زعفران به آن می افزایند و مواد را روی ظرف مخصوصی که روغن از آن داغ شده می گذارند و صاف می کنند. سپس آنرا در فر به مدت 20 دقیقه با دمای حدود 230 سانتی گراد می گذارند.

5- میرزا قاسمی:

میرزا قاسمی یکی از پر طرفدارترین غذاهای شمال کشور و از غذاهای محلی گیلان است که در سراسر ایران محبوبیت زیادی دارد که به عنوان پیش غذا نیز سرو می شود.

ترکیبات اصلی این غذا، بادمجان، تخم مرغ، گوجه فرنگی و سیر است.

برای تهیه این غذای خوشمزه، ابتدا بادمجان را کباب می کنند و پوست آن را می کنند. سپس پوست گوجه را می کنند و خرد می کنند و به بادمجان اضافه می کنند. پس از آن، این دو را به سیر سرخ  شده اضافه می کنند و تا زمانی که آب آن کاملا گرفته شود سرخ می کنند. پس از آن تخم مرغ از قبل سرخ شده را به آن می افزایند و مخلوط می کنند.

6- کباب ترش:

کباب ترش یکی از غذاهای محلی گیلان است که طعم متفاوتی از کباب هایی که تا به حال خورده اید دارد.

برای تهیه این کباب ویژه، گوشت بره را برای مدت چندین ساعت در ترکیب رب انار، سیر، پیاز، چوچاق (نوعی سبزی محلی)، انار ترش سابیده شده، روغن زیتون، و گردو می خوابانند. پس از آن گوشت بره را به سیخ می کشند و روی ذغال کباب می کنند.

7- واویشکا:

واویشکا یا همان جغوربغور، خوراک جگر و از غذاهای محلی گیلان است که در شهر های دیگر نیز وجود دارد. از ترکیبات اصلی این غذا می توان به سیر، پیاز، گوشت چرخ کرده یا جگر، رب گوجه، تخم مرغ و ادویه جات اشاره کرد.

برای تهیه این غذای خاص، ابتدا سیر خرد شده را تفت می دهند. پس از آن پیاز به آن می افزایند. سپس گوشت چرخ شده، رب و ادویه جات افزوده می شود. سپس گوجه را خرد کرده و در آن میریزند و به مدت 45 دقیقه در آنرا می گذارند تا آب گوجه ها کم شود. در نهایت در صورت تمایل یک عدد تخم مرغ در آن می شکنند.

8- اناربیج:

اناربیج نوعی خورش شمالی است که از غذاهای محلی گیلان است و به فسنجان شباهت دارد. با این تفاوت که بجای استفاده از مرغ در آن از گوشت گوسفند به شکل کوفته قلقلی و سبزی های محلی استفاده می کنند. از ترکیبات اصلی این غذا می توان به خالواش (نوعی سبزی محلی)، آب انار ترش، گردو، گوشت چرخ شده، پیاز، پودر گلپر اشاره کرد.

برای تهیه این خورش خوشمزه، ابتدا به آب انار ترش ادویه جات افزوده می شود و روی شعله می گذارند تا به جوش بیاید. پس از آن گردوی آسیاب شده را به آن می افزایند و تا حدود 2 ساعت پخته می شود. در دوره های زمانی مشخص به آن آب سرد می افزایند. پس از آن سبزی سرخ شده به آن اضافه می کنند. گوشت چرخ شده، پیاز و مقداری سبزی را مخلوط کرده و سپس ب اندازه گردو از آن جدا و سرخ می کنند. سپس آنها را در خورش میریزند. و در نهایت آب انار و گلپر را نیز به خورش می افزایند.

9- سیرابیج:

سیرابیج یا همان سیرواویج غذایی ساده از بخش شمالی کشور و از غذاهای محلی گیلان است که برای شام سرو می شود. برگ سیر، تخم مرغ از ترکیبات اصلی این غذای خوشمزه است.

طرز تهیه این غذای خاص محلی به این شکل است که پس از خرد کردن برگ سیر، آنرا سرخ می کنند و با تخم مرغ مخلوط می کنند.

siravij , sirapij , سیرآویج , سیرابیج

10- ترش آش:

ترش آش از غذاهای محلی گیلان است که ترکیبات اصلی آن نخود، لوبیا، عدس، برنج، باقلا و سبزی های مختلف است. طعم ترشی که این آش دارد، آنرا از دیگر آش ها متمایز می کند. که به دلیل وجود آب انار، یا آبغوره است.

حبوبات را در قابلمه ای با آب فراوان می ریزند و روی حرارت متوسط قرار می دهند. پس از پخته شدن حبوبات، برنج را به آن اضافه می کنند. و پس از آن سبزی های خرد شده نیز اضافه می شود.


عباس

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.