مسجد شیخ زاید شهر ابوظبی

مسجد شیخ زاید شهر ابوظبی

  • گروه نویسندگان
  • 9:23 ق.ظ
  • بدون نظر
  • 377 بازدید

مسجد شیخ زاید شهر ابوظبی:

مسجد شیخ زاید شهر ابوظبی، در کشور امارات است. این مسجد به طور رسمی در ماه رمضان در سال ۲۰۰۷ میلادی گشوده شد. مسجد شیخ زاید  بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ جهان و یکی از دیدنیهای کشور امارات به شمار می‌آید و با دیدن این مسجد با معماری اسلامی بیشتر آشنا خواهید شد.

وجه تسمیه مسجد شیخ زاید شهر ابوظبی:

نام این مسجد از شیخ زاید بن سلطان آل نهیان گرفته شده‌ است که بنیان‌گذار و نخستین رئیس کشور امارات بوده و در همین مسجد دفن شده‌است. قبر وی در سمت شمال مسجد واقع شده‌ است.

مشخصات ظاهری مسجد:

از جاذبه های مسجد وجود چهار مناره ۱۰۶ متری است و در چهار رکن از صحن خارجی مسجد قرار دارد و بر زیبایی مسجد افزوده ‌است. پهنای سجاده اصلی مسجد ۷۱۱۹ متر مربع است، و یکی از بزرگترین سجاده‌های جهان است. این قالیچه یکی از شاهکارهای مصمم بزرگ ایرانی است. در این سجاده ۳۵ تن پشم و پنبه و ابریشم به کار رفته‌ است. در ساخت این سجاده ۱۲۰۰ نفر از نیشابور شرکت داشته اند. این فرش بزرگ به دست هنرمندان ایرانی برای مسجد شیخ زاید بافته و نیز بزرگترین لوستر جهان نیز توسط شرکت‌های اروپایی ساخته شده است. همچنین معاون شهردار ابوظبی بیان کرده که گنبد مسجد شیخ زاید در ابوظبی، یکی از بزرگترین گنبدهای موجود در جهان شناخته شده‌است. این گنبد بزرگترین گنبد جهان است و وزن این گنبد به بیش از یک هزار تن می‌رسد.

مسجد شیخ زاید شهر ابوظبی

منبع: ابوظبی


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.