10 جاذبه گردشگری در آمریکا که حتی آمریکایی ها هم نمی دانند!

10 جاذبه گردشگری در آمریکا که حتی آمریکایی ها هم نمی دانند!

  • گروه نویسندگان
  • 12:14 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 391 بازدید

۱۰ جاذبه گردشگری بکر امریکا:

شما قطعا در ارتباط با جاذبه های گردشگری معروف آمریکا چیز های زیادی شنیده اید اما در ارتباط با مکان هایی که حتی برای آمریکایی ها هم معروف نیست، چیزی شنیده اید؟ در زیر، لیستی از این مکان ها که هم به صورت طبیعی  و هم به صورت ساخته دست بشر هستند، آورده شده است:

10 جاذبه گردشگری در آمریکا که حتی آمریکایی ها هم نمی دانند!

1- باغ های بروک گرین:

این باغ ها توسط آنا هیات هانتینگتون و شوهرش به مساحت 9100 ایکرز در جورجتاون کانتی در جنوب کارینا خریداری شدند. این باغ در ابتدا یکی از 4 باغی بود که این زوج در سال 1929 خریداری کردند. این باغ 3 سال بعد یعنی در سال 1932 به عنوان اولین باغ عمومی مجسمه ها در کشور معرفی شد. باغ از مجسمه های زیبا، یک باغ وحش کوچک و یک مرکز نماشی طبیعی تشکیل شده است.

2- چشمه آب گرم فلای:

چشم آب گرم فلای به طور اتفاقی در سال 1964 حین حفاری ایجاد شد. که این اتفاق منجر به این شد که مواد معدنی روی همدیگر انباشته شوند و باعث ایجاد تپه ای از تراورتن شود که رو همدیگر انباشته شده اند. آب بصورت پیوسته از چشمه آب گرم فلای خارج می شود که بعضی اوقات ارتفاع آب خروجی به یک و نیم متر می رسد. در ماه جون 2016، این چشمه آب گرم توسط برنینگ من پروجکت خریداری شد و هم اکنون مالکیت عمومی دارد.

3- یادبود ملی کریکاهو:

این یادبود، دقیقا در 36 کیلومتری جنوب شرقی ویلکاکس آریزونا قرار دارد که در سال 1924 برای محافظت از مزرعه ایجاد شد. حجم زیادی از خاکستر از لایه تورکی گریک کالدرا فوران کرد، سرد شد و در نهایت محکم شد که میزان روی هم انباشته شدن آن به 2000 متر می رسد. در نهایت هوازدگی هایی که برای این سنگ ها اتفاق افتاد، و به این یادبود تبدیل شدند.

4- دریای گم شده:

در کوهی در شرق تنیس دریای گم شده قرار دارد! این دریای گم شده، در ابتدا توسط ساکنین آن منطقه در دهه 1820 کشف شد، و پس از آن توسط سربازان کانفدرات در سال 1863 و بار دیگر توسط یک پسر بچه 13 ساله به نام بن سندز در سال 1905 کشف شد. او در حین عبور از غار گل آلود و در حدود 300 فوت (91.4) زیر زمین به یک فضایی بسته که نصف آن از آب پر شده بود، رسید. او توضیح داد که چطور گلوله های گلی را به فضای سیاه اطرافش پرتاب می کرد و تنها صدای برخورد آن به آب شنیده می شد. هموز مقدا و وسعت دریای گم شده مشخص نیست اما چیزی که واضح است این است که بخشی که قابل رویت است 800 متر طول و 220 فوت عرض دارد (244 در 67 متر).

5- پارک تاریخی ملی پسوز:

پارک تاریخی پسوز در شرق سانتا فی و جنوب پسوز در نیومکزیکو قرار دارد. در ابتدا در سال 1935، تنها یک یادبود بوده است اما به مرور زمان توسعه یافت و در سال 1990 نام پارک به خود گرفت. مهمترین قسمت این پارک، درجایی است که روستایی از سنگ و گل به چشم می خورد که مربوط به 1100 سال پس از میلاد مسیح است.

6- چشمه منشوری گراند:

چشمه منشوری گراند در پارک ملی یلواستون قرار دارد که بزرگترین چشمه گرم  در آمریکا و سومین در دنیا است. این چشمه در ابتدا توسط اروپاییان در دهه 1800 کشف شد. رنگین کمان روشن این چشمه زیبا بر اثر فعل و انفعالات خاص بوجود می آید. آب این چشمه غنی از مواد معدنی است که در نوع خود بسیار خاص است. میزان آبی که این چشمه در دقیقه خارج می کند حدود 560 گالن است.

7- فورت جفرسون:

فورت جفرسون، بزرگترین بنای آجری در آمریکا است که در ساخت آن از 16 میلیون آجر استفاده شده است. این بنای عظیم در پارک ملی درای تورتوگاس، در 110 کیلومتری غرب کی وست فلوریدا قرار دارد. گردشگران زیادی در سال به این منطقه می روند و از این بنای با شکوه دیدن می کنند. فورت یک موزه و یک کتاب فروشی دارد و همچنین در ساحل نزدیک به آن امکان شنا کردن وجود دارد. نامگذاری این بنا توسط رییس جمهور توماس جفرسون انجام شد و توسط بناهای داخلی و کارگران معمولی که توسط ارتش آمریکا استخدام شدند، ساخته شد.

8- منطقه طبیعی و زیبای کش ریور استیت:

منطقه طبیعی کش ریور استیت در بخش جنوبی ایلینویس و در یک دشت سیلابی است که از رودخانه اهیو تغذیه می شود. این منطقه برای مرغان آبزی مهاجر بسیار حیاتی است و مساحتی در حدود 15000 ایکرز دارد. بیشتر درختان سرو در این منطقه بیش از 1000 سال عمر دارند و محیط بیش از 12 متر دارند. گردشگران در این منطقه می توانند دوچرخه سواری، ماهی گیری، هاکی، و قایق رانی کنند.

9- غار برکن:

بزرگترین غار در جهان برای خفاش ها که بیش از 15 میلیون خفاش مکزیکی در آن زندگی می کنند، غار برکن است که حدود 30 کیلومتر با شهر سن آنتونیو فاصله دارد. خفاش ها مسافتی در حدود 1600 کیلومتر را از مکزیک پرواز می کنند تا به این غار برسند و در بین ماه های مارس و اکتبر، در بعدازظهر ها حشرات و پروانه ها را شکار می کنند. با اینکه دسترسی به غار محدود  شده است اما در بعدازظهر ها می توان خروج خفاش ها از غار و شکار آنها را دید.

10- پارک ملی گراند تتون:

پارک ملی گراند تتون مساحتی بالغ بر 310 هزار ایکرز را در ویومینگ در برمی گیرد. در این منطقه بیش از 1000 نوع گیاه، 300 نوع پرنده، و 12 نوع ماهی دیده شده است.بعضی  از سنگ ها در این پارک به 270 میلیون سال پیش باز می گردد و قدیمی ترین سنگ در بین تمامی پارک ها در ایالات متحده در این پارک است. این پارک بیش از 1000 محل کمپ دارد و حدود 300 کیلومتر مسیر هاکی دارد.

برای دیدن دیگر مطالب مربوط به جاذبه های دیدنی کشور امریکا به لینک زیر بروید:

آبشار رابی

 

منبع: دکالچرتریپ

 


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.