6 مکان زیبا در ایتالیا

6 مکان زیبا در ایتالیا

  • گروه نویسندگان
  • 7:07 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 367 بازدید

6 مکان زیبا در ایتالیا:

6 مکان زیبا در ایتالیا در این نوشته معرفی و بررسی می شود:

1- مانارولا، سینکو ترره در ایتالیا:

سینکو ترره در خط ساحلی دریای لینگوریا در بخش شرقی ریویرا قرار دارد. این روستای رنگارنگ بر روی یک سراشیبی در کنار یک لنگرگاه که می توان در کنار آن غذاهای دریایی سفارش داد و این مکان را یکی از به یاد ماندنی ترین مکان ها تبدیل کرد.

2- برج کج پیزا در ایتالیا:

پیزا شهری در مرکز ایتالیا است که بخاطر برج کج خود، شهرت جهانی  دارد. عملیات ساخت برج در سال 1773 شروع شد و از ابتدا برج روی یک سمت دیگرش کج بود! سازنده های این برج تلاش کردند تا آن به کمک سنگ و وسایل دیگر صاف کنند اما روی سمت دیگر کج شد و به شکل امروزی در آمد! ارتفاع این برج 56 متر است و امروزه برای برج ناقوس کلیسا بکار می رود.

3- کوه اتنا در سیسیلی ایتالیا:

کوه اتنا بلندترین آتشفشان فعال در اروپا است. این کوه در یخش شرقی بزرگترین جزیره مدیترانه ای، سیسیلی قرار دارد. در نزدیکی آتشفشان شهر مسینا و کاتانیا قرار دارد. از سال 2013 کوه اتنا در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.

4- فواره تروی در رم ایتالیا:

فواره تروی معروف ترین فواره در رم ایتالیا است. عملیات ساختن این فواره در سال 1732 شروع شد و به مدت 30 سال به طول انجامید. این فواره توسط معمارین ایتالیایی نیکولی سالوی طراحی شد. می توان این فواره بزرگترین فواره بدون سبک هم در رم ایتالیا است.

5- پمپئی:

پمپئی یک شهر باستانی در استان ناپولی ایتالیا بوده است که نزدیک به آتشفشان وسو است. در سال 79 پس از میلاد پمپئی یکی از 3 شهری بود که با فوران آتشفشان وسو نابود شد! نزدیک آواره های شهر پمپئی شهری با نام مشابه ساخته شد. در سال 1997 پمپئی جز آثار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

6- کسکتا دله مارمور، آمبریا در ایتالیا:

کسکتا دله مارمور آبشاری ساخته دست بشر است که در پارک ملی آمبریا در حدود مرکز ایتالیا قرار دارد. این آبشار زیبا توسط رومنز ساخته شد و حدود 165 متر ارتفاع دارد که 3 نقطه سقوز آب دارد که بلندترین آن 83 متر است. این آبشار یکی از بلندترین ها در اروپا است.

منبع: ورث ویزیت


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.