پارک ملی کومودو در اندونزی

پارک ملی کومودو در اندونزی

  • گروه نویسندگان
  • 6:12 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 354 بازدید

درباره تاریخچه پارک ملی کومودو:

پارک ملی کومودو در اندونزی، در جزایر لسرسوندا در کشور اندونزی قرار دارد. این پارک در بین منطقه مرزی استان های نوساتنگارای شرقی و غربی واقع است. این پارک از مجموعا 29 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. از این تعداد 3 جزیره بزرگ به نام های کومودو، پادار و رینکا دیده می شود و مابقی آنها از جزایر کوچک این پارک محسوب می شود که شامل 26 جزیره می شود. اکثر افراد در این پارک، ماهی گیر هستند. این پارک با مساحت حدود 1700 کیلومتر مربع یکی از بزرگترین پارک های کشور اندونزی است. این پارک ملی در سال 1980 جهت حفاظت از نسل بزرگترین مارمولک دنیا به نام اژدهای کومودو ایجاد شد. اما بعدها برای حفاظت از گونه های جانوری دیگر مثل آبزیان استفاده شد. این پارک زیبا در سال 1991 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

پارک ملی کومودو در اندونزی

پارک ملی کومودو در اندونزی

آب و هوا و اقلیم پارک ملی کومودو:

این پارک با تپه هایی با ارتفاع در حدود 700 متر احاطه شده است و یکی از خشک ترین اقلیم ها در اندونزی محسوب می شود و میزان بارندگی در این منطقه بین 800 تا 1000 میلی متر است. دمای متوسط این پارک در فصول گرم حدود 40 درجه سانتی گراد است.

مردم پارک ملی کومودو:

در حدود 4000 نفر در این منطقه سکونت دارند که عمده آنها در بین 4 جزیره کومودو، رینکا، کروا و پاپاگاران زندگی می کنند. تمامی روستا ها قیل از سال 1980 که منطقه به عنوان پارک ملی نامگذاری شود، وجود داشته اند.

تحصیلات اهالی این منطقه:

تحصیلات متوسط مردم این منطقه کلاس چهارم ابتدایی است. و در هر روستا یک مدرسه ابتدایی وجود دارد و بطور متوسط هر مدرسه 4 کلاس و 4 معلم دارد. بیشتر دانش آموزان تحصیلات ابتدایی را به اتمام نمی رسانند و کمتر از 10 درصد از کسانی که از ابتدایی فارغ التحصیل می شوند به دبیرستان می روند چون شغل اصلی اهالی منطقه نیاز به تحصیلات بالایی ندارد.

 

برای مطالعه درباره دیگر نقاط دیدنی اندونزی، مطالب زیر را مطالعه کنید:

معبد بروبودور در اندونزی

آتشفشان کلیموتو در اندونزی

بالی جزیره ای در اندونزی

منبع: کومودو نشنال پارک

4.7
51star1star1star1star1star

ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.