کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه

کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه

  • گروه نویسندگان
  • 10:38 ق.ظ
  • بدون نظر
  • 357 بازدید

کاپادوکیا

تاریخچه کاپادوکیا

کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه است. کاپادوکیا به ترکی به معنای اسب های زیبا است. این شهر یکی از سه شهر صخره‌ای در دنیاست که در اثر فعالیت های آتشفشانی کوههای این منطقه ایجاد شده و یکی از زیباترین شهرهای دنیا می باشد. این شهر همواره به دلیل موقعیتش در طول تاریخ نقطه ای استراتژیک به حساب ‌آمده است. از نکات جالب این شهر، عبور جاده ابریشم از این شهر است. کاپادوکیا به دلیل فعالیت های تجاری اش، در طول تاریخ مورد حمله قرار می‌گرفت. بنابراین ساکنین این منطقه برای محافظت از جانشان در غار ها سکنی میگزیدند.

کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه

کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه بعد از میلاد مسیح:

بعد از میلاد مسیح برخی از مسیحیان که از ترس امپراطوری بزرگ روم درحال فرار بودند سرانجام به کاپادوکیا فرار کردند و در بخش‌هایی از این شهر و غارهای آن سکونت گزیدند و کم کم در این غارها کلیسا و عبادتگاه ایجاد نمودند.

جاذبه های دیگر کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه:

کاپادوکیا، شهری زیبا در ترکیه و یکی از مقاصد اصلی برای پرواز با بالن شناخته می شود. به همین دلیل همه ساله گردشگران زیادی از همه ی جهان می آیند و با بالن های اجاره ای به آرامی بین دهانه های آتشفشانی، لانه کبوترها و باغ ها حرکت میکنند. از مکانهای دیدنی این منطقه میتوان از وادی صورتی، دره سرخ، ساری هان، حلاج دره، فیراتکان، اوراتا حصار، کلیسای تئودور و موزه اورگوپ نام برد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

منبع:کاپادوکیا


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.