کلیسای بویانا در بلغارستان

کلیسای بویانا در بلغارستان

  • گروه نویسندگان
  • 10:04 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 161 بازدید

کلیسای بویانا در بلغارستان:

کلیسای بویانا بلغارستان یکی از کلیساهای ارتودوکس مربوط به معماری های قرون وسطایی است. این کلیسا در  دامنه های کوه ویتوشا در نزدیکی شهر صوفیه، پایتخت بلغارستان قرار دارد. کلیسای بویانا از قرون وسطی تا کنون دست نخورده باقی مانده است. این کلیسا در سال 1979 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

روند ساخت این کلیسا:

ساختمان این کلیسای قرون وسطایی، در 3 مرحله در طول زمان ساخته شد: بخش شرقی این کلیسای دوطبقه در قرون 11 و 12 ساخته شد، پس از آن در قرن 13 در دوران امپراتوری دوم بلغارستان، بخش میانی کلیسا به آن اضافه شد، و در میانه قرن 19 بخش غربی کلیسا گسترش یافت و به شکل امروزی درآمد. نقاشی های روی دیوارهای این کلیسا مربوط به سال 1259 میلادی است و بخش اعظم شهرت جهانی این کلیسا به این نقاشی ها باز می گردد.

آثار موجود در کلیسا:

این کلیسا بیش از 240 نگاره دارد که این نگاره ها از حیث تاریخی و هنری ارزش بسیار فراوانی دارد.از قدیمی ترین نقاشی های این کلیسا می توان به تصاویری از سباستاکراتر کلاین (Sebastocrator Kaloyan) و همسرش دسیسلاوا (Desislava)، کنستانتین تیک آسن (Tikh Asen)، و تزاریتسا آیرن (Tsaritsa Irene) اشاره کرد. علاوه بر این، 18 نقاشی بخش غربی کلیسا تصاویری از زندگی سنت نیکلاس را نشان می دهد.

بازدید از این کلیسا در سال 1954 ممنوع شد و سپس در سال 2006، بازدید بخش هایی از این کلیسا آزاد شد. 2 سال بعد یعنی در سال 2008 بطور کامل به روی بازدید کنندگان گشوده شد.

کلیسای بویانا در بلغارستان

برای دیدن دیگر نقاط گردشگری بلغارستان نوشته های زیر را بخوانید:

موزه باستان شناسی وارنا در بلغارستان

قلعه بلوگرادچیک در بلغارستان

قله مصلی در بلغارستان

منبع: یونسکو

 


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.