5 آبشار برتر در ایسلند

5 آبشار برتر در ایسلند

  • گروه نویسندگان
  • 5:28 ب.ظ
  • بدون نظر
  • 558 بازدید

5 آبشار برتر در ایسلند در این مقاله معرفی می شوند. ایسلند کشوری است پر از جاذبه های گردشگری که بیش از هر کشور دیگر آبشار دارد. در این مقاله به 5 آبشار رتر در ایسلند می پردازیم. در واقع در جای جای این کشور آبشار وجود دارد و وقتی در ایسلند رانندگی می کنیم، بطور غیر قابل منتظره ای به آبشار های زیبا می رسیم. اما چرا اینقدر آبشار در ایسلند وجود دارد؟ در واقع در گذشته طوفانی بسیار بزرگ ایسلند را به مکانی ایده آل برای ایجاد آبشارهای زیبا تبدیل کرد. بعضی از این وقایع شامل ذوب شدن یخچال های طبیعی، ایجاد رشته کوه ها، سنگ های آتشفشانی می شود. یک راه خاص برای ایجاد شدن آبشار های موقتی، باران و برف زدن متوالی است که در ماه های نوامبر و سپتامبر اتفاق می افتد. آب و هوا در ایسلند واقعا عجیب و غریب است بطوری که در یک دقیقه ممکن است هوای آفتابی تبدیل به کولاک شود! این پدیده به همراه دیگر پدیده هایی که گفته شد، منجر به این می شود که بهترین آبشار ها در این کشور باشد و در تابستان و هنگام ذوب شدن یخچال های طبیعی این پدیده قوت می گیرد. در زیر در ارتباط با 5 آبشار برتر در ایسلند توضیحاتی ارائه شده است.

5 آبشار برتر در ایسلند:

1- آبشار گودافوس در شمال ایسلند:

آبشار گودافوس یکی از زیباترین آبشار ها در شمال ایسلند و نزدیک به دریاچه مایوتن و جاده کمربندی است. این آبشار زیبا شبیه به سم اسب است و در حدود 12 متر طول و 30 متر عرض دارد.

2- آبشار دتی فوس در شمال شرقی ایسلند:

آبشار دتی فوس در شمال شرقی ایسلند و در پارک ملی وتنوجوکول قرار دارد. این آبشار بزرگترین آبشار در اروپا و همچنین قوی ترین است. این آبشار بزرگ 45 متر ارتفاع و 100 متر عرض دارد. قدرت این آبشار تنها بخاطر بزرگی آن نیست بلکه به میزان جریان زیاد آن نیز هست. از این آبشار بطور باورنکردنی در روز حدود 4 میلیارد گالن آب جریان دارد!

3- آبشار سل جلند فوس در ساحل جنوبی ایسلند:

آبشار سل جلند فوس از رودخانه سل جلندسا منشا می گیرد و با ارتفاع در حدود 60 متر به ساحل جنوبی می ریزد. این آبشار جز آبشار های بزرگ نیست اما خصوصیت ویژه آن، این است که می توان به پشت آبشار رفت و از آن منظره به آبشار نگریست.

4- آبشار گلیمور در غرب ایسلند:

آبشار گلیمور با 198 متر ارتفاع بلندترین آبشار در ایسلند است. این آبشار از جاده قابل رویت نیست. بنابراین نیاز است حدود 3و نیم ساعت پیاده روی کنید تا بتوانبد آن را ببینید.

5- آبشار کرکجوفلس فوس در غرب ایسلند:

این آبشار زیبا ارزش دیدن را دارد و در کنار دیدن این آبشار می توان از نورهای شمالی و رشته کوه کرکجوفل دیدن کرد. این آبشار دسترسی راحتی به جاده دارد.

برای مطالعه دیگر دیدنی های ایسلند به لینک های زیر مراجعه کنید.

چشمه آبگرم طبیعی، تالاب آبی

ساحل جوکولسارلون (جزیره الماس) ایسلند

منبع: اونلی لین تراول


ادمین

توضیحات نویسنده

تعداد دیدگاه ها (0)

شما باید عضو شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.